GRÉCKOKATOLÍCKA   CIRKEV  ZALUŽICE

35. nedeľa po ZSD

„Ešte ti jedno chýba. Predaj všetko, čo máš rozdaj chudobným a budeš mať poklad v nebi. Potom príď a nasleduj ma.“ (Lk 18, 22)
Keď náš Pán stretol Andreja, Matúša, Jakuba, Jána, Petra a ostatných apoštolov, adresoval im pozvanie: „Nasleduj ma.“ Evanjelium nám hovorí, že títo muži zanechali všetko a nasledovali Ježiša Krista.
To isté pozvanie dostal aj bohatý popredný muž. Aj jeho Kristus pozval, aby sa stal apoštolom ako Matúš, Peter či Ján. Ak by bol nasledoval Ježiša Krista, dnes by sme si ho pripomínali ako apoštola. No nestalo sa tak. Jeho láska k majetku mu zabránila nasledovať Krista a mi dnes nevieme ani jeho meno.
„Ešte ti jedno chýba.“ Čo je to to „jedno“ v tvojom živote. Čo ti bráni prijať pozvanie Ježiša Krista k nasledovaniu? Je to nejaký hriech, kvôli ktorému odmietame nasledovať Krista? Je to azda nejaká láska, ktorú kladieme nad lásku k Bohu? Je to nejaká osoba, kvôli ktorej sa rozchádzajú naše cesty s Bohom?
Istý dramatik raz povedal: „Známkou dobrej divadelnej drámy je to, že po skončení predstavenia si divák povie: Tak toto bolo o mne.“
Rozprávanie evanjelia o stretnutí bohatého popredného muža s Kristom (Lk 18, 18-27) je skutočne veľkou drámou. Môžeme pokojne povedať: „Tak toto je o mne.“ No záver tejto našej drámy môže byť iný – môžeme doplniť to, čo nám ešte chýba a potom nasledovať Krista.

spracoval o. Vlastimil

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *